Фізична культура

Що таке правильна постава?
При правильній поставі м’язи майже не напружені, внутрішні органи працюють правильно і добре. Голова при цьому високо піднята (не витягнута вперед і не нахилена вниз), грудна клітка трохи опукла, спина пряма, а живіт плоский. При правильній поставі коліна випрямлені і коли ви ходите, і коли стоїте (багато хто ходять на трохи зігнутих колінах, що виглядає з боку дуже некрасиво). Людина з неправильною поставою справляє почуття втомленої, нагнутої під непосильним тягарем життя. Причини поганої постави: Найголовніша причина поганої постави – це нехватка руху. Робота на сучасному підприємстві майже не вимагає фізичного навантаження. Єдино, що стомлює, – це сидіння і стояння протягом 7-8 годин. При сучасному темпі життя іноді дуже важко виділити час для занять у тренажерному залі. Але якщо людина має нормальну статуру, то неправильну поставу можна виправити і вдома, регулярно займаючись нескладними вправами. Як виправити поставу, якщо вам доводиться багато сидіти? При постійному сидінні голова нахилена, спина згорблена, ноги зігнуті і так по декілька годин в день роками. Для таких людей особливо важливі вправи для м’язів шиї. Шия повинна бути рухома, тільки тоді голова набуває красиву посадку.
Вправи для м’язів шиї.
Сісти, зігнувши ноги на підлогу, обійняти руками коліна, а спину випрямити так, щоб лопатки з’єдналися. Закинути голову назад (вдих), намагаючись якомога більше витягнути шию, а потім випрямитися (видих). Зробити 10 разів. Сісти, склавши ноги по-турецьки, обхопити руками носки ніг, випрямити спину. Раз – енергійно повернути голову вліво; два, три – повернути голову ще далі; чотири – повернутися у вихідне положення. Виконають вправу по 4-6 разів у кожну сторону. Опуститися на коліна, спершись на руки (на ширині плечей). Тяжкість тіла розподілити рівномірно. Виконувати кругові рухи головою 4 рази (вниз-вліво-назад-вправо). У кожну сторону – 3-6 разів. Лягти на живіт і покласти сплетені пальці рук на потилицю, лікті підняти і відвести назад, лобом впертися в підлогу. Підняти голову і відвести її назад (вдих), руками перешкоджаючи цьому руху. Повторити вправу 8-10 разів. Сісти по-турецьки, спина пряма. Пальці рук стиснути в кулаки, покласти їх один на другий і уперти в підборіддя (лікті – перпендикулярно тулубу). Нахилити голову вперед (вдих), сильно спираючись на руки. Після 4-х нахилів опустити руки вздовж тулуба і розслабити. Повторити вправу 6-8 разів.
Вправи, що випрямляють спину.
Ці вправи для скорочення м’язів спини і розтягування м’язів грудної клітки, а також для випрямлення хребта. Лягти на живіт, руки зігнути в ліктях. Поклавши одну долоню на іншу, впертися в них чолом. Носки витягнути, п’ятки з’єднати. Підняти верхню частину тулубу і розвести руки в сторони (вдих, підборіддя вгору не піднімати). Повернутися в початкове положення і повторити вправу 6-10 разів. Лягти на спину, ноги зігнути в колінах (ступні поставити якомога ближче до стегон), руки розкинути в сторони долонями до підлоги. Сильно спираючись долонями і головою, вигнути грудну клітку (нижня частина тулуба щільно прилягає до підлоги). Зробити так 5-8 разів. Встати на коліна, спираючись руками об підлогу, розставивши їх на ширину плечей. Підняти праву руку вперед і вгору, одночасно відводячи пряму ліву ногу назад (вдих). Початкове положення і поміняти руки. Повторити 6-8 разів. Встати перед стільцем на відстані 2-х кроків, трохи розставивши ноги. Випрямити тулуб і прогнутися, спираючись на руки. Руки в ліктях випрямлені, коліна і спина прямі, голова трохи піднята вгору. На рахунок раз-два-три (вдих) прогнути хребет, на рахунок чотири-п’ять-шість (видих) повернутися у вихідне положення. Повторити 4-6 разів. «Японський поклін». Встати на коліна (ноги разом), руки підняти над головою, долоні повернути вперед. Випрямити спину, витягнути шию, голову не ховати в плечі. Дуже повільно нахилитися вперед (видих), сідаючи на п’яти. Руки вниз не опускати, голова нерухома. Коли груди торкнуться колін, розслабити м’язи спини. Коли долоні торкнуться підлоги, розслабити плечові м’язи і вільно опустити голову. До вихідної позиції повертатися, відштовхнувшись долонями від підлоги, одночасно напружуючи м’язи спини, потім повільно випрямляючи тулуб (вдих), приймаючи вертикальне положення. Повторити 4-8 разів. Згорблена спина, напружена опущена шия зістарять і молоду жінку. Навіть літня струнка жінка виглядає набагато краще молодої дівчини, вигнутої колесом. Тому ті зусилля, які ви вкладете у формування правильної постави, окупляться повною мірою. Ви отримаєте легку ходу і разом з нею – почуття власної гідності.
За матеріалами: http://healthy.pp.ua


Немає коментарів:

Дописати коментар