Наше здоров’я


Помилки при лікуванні простуди.


   
  Нежить і невисоку температуру багато звикли лікувати гарячим чаєм або просто чекати, поки минеться само. Між тим, неправильне або недбале лікування може лише посилити хворобу. 
Помилка 1 – переносити хворобу на ногах. Коли немає сил, все валиться з рук і треба б вилежатися в теплі, багато хто намагається жити в звичайному режимі, ходять на роботу і не забувають про справи по дому, забуваючи про те, що, якщо застуду вчасно і правильно почати лікувати, вона може пройти за два дні. А ось якщо переносити хворобу на ногах, то все одно зляже, але вже надовго – з високою температурою та ускладненнями.
Помилка 2 – нерозбірливість у засобах. Щоб заглушити хворобу, ми часом готові заливати в себе все підряд. Але відомо, що, якщо людина приймає два різних препарати, ризик їх непередбачуваної взаємодії становить 10%, три препарати – 50%, при використанні більше п’яти ліків – зростає до 90%.  Так що чим менше ліків ви п’єте, тим безпечніше (і дешевше) лікування. Багато «розкручених» рекламою препаратів знімають лише симптоми застуди – знижують температуру, зменшують біль, але не усувають причину хвороби.
Помилка 3 – не читаємо інструкції. На різних людей ліки діють по-різному, і тому так важливо уважно прочитати інструкцію, ознайомитися з можливими побічними ефектами і дотримувати дозування. Якщо після прийому препарату у вас з’явилася кропив’янка, свербіж або висипання, то випивши його ж через 2-3 місяці, ви можете отримати шокову реакцію. Також важливо пам’ятати, що астматикам не можна пити аспірин і анальгін – вони можуть викликати бронхоспазм. Препарати парацетамолу протипоказані людям, у яких була пошкоджена печінка (жовтяниця, гепатити, холецистити). В інструкціях до всіх сучасних препаратів зазначені строки безрецептурного прийому. Їх перевищувати не можна!
Помилка 4 – прийом антибіотиків. За даними різних досліджень, у 20-50% випадків призначення антибіотиків при ГРЗ є невиправданим. Безглузде й безконтрольне використання антибіотиків небезпечно тим, що основні штами збудників стають більш стійкими до ліків і коли антибіотик дійсно виявляється необхідний, він уже, на жаль, не діє. З іншого боку, якщо з’явилися ускладнення від застуди – ангіна або запалення легенів, без антибіотиків уже не обійтися. Але призначити їх повинен лікар!
Помилка 5 – домашні засоби вважаємо нешкідливими. Дуже часто при застуді рекомендується полоскати горло ромашкою і календулою – дійсно, ці засоби досить ефективні. Але, якщо у людини алергія на квіти і пилок рослин, біль у горлі від цих коштів може тільки посилитися. Є люди, які не переносять ягоди малини (з’являється кропивниця). Значить, для запобігання алергічної реакції їм не слід заварювати навіть листок малини – визнаний протизапальний і потогінний засіб. Важливо правильно поставити діагноз: ви можете думати, що у вас «просто» кашель, і лікувати його банками, а у вас вже розвинулася пневмонія, при якій дана процедура категорично заборонена. Якщо ви лікуєте застуду домашніми засобами і не відчуваєте поліпшення через 2-3 дні, звертайтеся до лікаря.За матеріалами: http://healthy.pp.ua/typovi-pomylky-pry-likuvanni-zastudy/#more-109 Все про здоровий спосіб життя. © Healthy.pp.ua

Немає коментарів:

Дописати коментар